Субота, 17.11.2018, 13:42
Вітаю Вас Гість | RSS

Білоусівський навчально-виховний комплекс


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відкритий урок математики

Тема уроку: Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8.  Задачі на порівняння двох часток. Рівняння.

Мета: формування навички швидких обчислень, закріплення умінь розвязувати рівняння, вправляння учнів у записі розвязання задач з буквеними даними, прищеплення любові до природи.

Обладнання: таблиці, записи на дошці, картки – завдання.

Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку.

   Перевірка готовності учнів до уроку. Настанова:

   Сидимо – правильно.

   Пишемо – гарно.

   Слухаємо – уважно.

   Відповідаємо – точно.

-         Вашими вірними друзями на уроці мають стати уважність, кмітливість і винахідливість. Працюємо під девізом:

Душу і серце в роботу вклади,

кожну хвилинку в труді збережи.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

       Задача 376.

       4 8-6 2=20(ос.)

       Приклади 377.

- Чи виникли труднощі при виконанні домашнього завдання?

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми закріпимо знання табличного множення і ділення, повторимо порядок виконання арифметичних дій, будемо розвязувати задачі, рівняння, вправлятимемося у записі розвязання задач з буквеними даними.

          Почнемо урок із уявної подорожі. Куди саме будемо мандрувати, дізнаєтеся, виконавши обчислення і заповнивши клітинки відповідними буквами:

8

48

7

5

21

 

 

 

 

 

3 7=К                       

6 8=І

64:8=Л

40:8=О

56:8=С

 

 

1. Усний рахунок.

-         Стежина веде нас туди незвичайна, математична. Добиратимемося двома групами, дорогу вказуватимуть нам відповідно два екскурсоводи. Чия команда швидше потрапить у лісок залежить від них. Тож, не спіткніться!

Перевірка правильності маршруту. Визначення групи – переможця.

       Ми потрапили на урок у лісову школу. Бурмило Михайлович веде урок математики. Учнями є звірята. Самостійно вони не можуть справитися із завданням. Допоможемо їм? (Виконання завдання учнями).

 

2. Розвиток обчислювальних умінь.

     - Повертаючись назад, ми отримали від мешканців лісу цікаве завдання. Це не просто вирази. Вони містять інформацію про вік деяких звірів. Цікаво? (Виконують письмово).

 

   Лось                    Вовк                         Лисиця   

48:8+12                   32:8 5                           11+72:8     

 

Косуля                  Заєць                        Кабан

28:4+9                     24:6 2                           40:8 7

 

3.Робота з підручником (с.58).

-         Розвязування рівнянь 379.

-         Фронтальна робота над задачею 380.

        І гр. 4д. – 24 пиріжки;

        ІІгр. 5д. – 25 пиріжків.

       Яка група працювала краще?

  Вказівка. Щоб відповісти на запитання задачі, треба дізнатися, скільки пиріжків зліпила одна дівчинка в кожній групі.

 

Фізкультхвилинка.

 Стільки раз ногою тупни:      24:8

 Стільки раз в долоні плесни:     48:8

 Ми присядем стільки раз:     16:4  

 І нахилимось в той час:   64:8

 Підстрибнемо рівно стільки:    35:7

 Ну й рахунок! Гра та й тільки.

 

Задача 382.

 1к. – а л молока

 2к. - ? на 3 л більше

        а+(а+3)л молока

 

4. Робота з геометричним матеріалом.

-         З яких фігур складено клоуна?

-         Полічіть трикутники, чотирикутники.

-         На скільки менше квадратів, ніж трикутників?

-         У скільки разів більше кругів, ніж квадратів?

-         Знайдіть периметр трикутника зі сторонами 7см, 7см, 6см.

ІV. Підсумок уроку.

-         Що нового дізналися?

Оцінювання учнів. Домашнє завдання Р.385, З.386. Короткий інструктаж.


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz